arvumaa

• Mittelibisev numbrirada 0-10, 1 numbrimati suurus 42 x 29 cm;
  • puidust 14 cm kõrgused ja 10 x 10 cm alusel seisvad numbrinukud 0-10;
  • rohelised vildist numbriaiad, ringi läbimõõt 75 cm;
  • puidust numbrimajad mõõtudega 13 x 13 x 13 cm + eraldi puidust katused kõrgusega 7 cm (16 maja koos mustade nupukestega akende sisse) ;
  • 11 riidest arvulippu 0-10 koos puidust lipuvarda ja katusele kinnituva alusega;
  • arvutorni klotsid (6 x 6 x 6 cm) koos ühendusnuppudega (127 puidust klotsi)
  • NB! Ei sobi alla 3-aastastele lastele. Komplekti mõned osad on väikesed ja ilma järelvalveta kasutamisel võib tekkida lämbumisoht!
  • Toote saab tasuta kätte Sauelt, ülejäänud Eesti piirkondadest tellides lisandub toote hinnale saatekulu.

Toote kirjeldus

„Arvumaa” on kvaliteetne ja vastupidav puidust numbrimajade, -klotside, -nukkude, kujundite jm. pisidetailidega õppekomplekt, mis aitab suunata koolieelikute arenevat huvi loendamise, hulkade, numbrite, arvude, võrdlemise, arvutamise ja geomeetriliste kujundite vastu. Arvumaal omandavad lapsed hästi strkutureeritud matemaatilised arusaamad  arvudest 0 kuni 10 (pannes põhialuse laste matemaatilisele mõistmisele). Arvumaa õppekomplekti kasutades saavad lapsed kasu mitte ainult matemaatikas: samavõrd arenevad keel ja kõne,  keskendumisvõime ja tunnetuslikkus, motivatsioon ja loovus, sotsiaalsed, motoorsed ja muusikalised oskused.

Arvumaa stardikomplekt koosneb kõigist vajalikest elementidest õppeprogrammi läbiviimiseks ning sobib kasutamiseks nii lasteaedades kui laste päevahoidudes  ja kodudes  pakkudes koos eestikeelse õpikuga “Lähme Arvumaale” (Koolibri) põneva ja mängulise õppeprogrammi terveks õppeaastaks. Stardikomplektid on 2 mõõdus – suur stardikomplekt (sobib lasteasutustesse) ja mini-stardikomplekt + mini arvutorni klotsid (sobib kodudesse). KINGITUS: Suure Arvumaa stardikomplektiga tuleb kaasa ka kingitus – 2 puidust nukku (haldjas ja paharett) ning saksakeelne pusle-raamat arvumaa numbritest 1-10.

Suure Arvumaa standard stardikomplekti kuulub:

Numbrirada
Numbrirada koosneb numbritest 0 – 19 . Liikudes Numbrirajal ja mängides sellel lõbusaid numbrimänge saavad lapsed tuttavaks põhiarvude järgnevuse aspektiga.Liikudes edaspidi ja tagurpidi saavad lapsed esmase kogemuse liitmisest ja lahutamisest. Olulised teadmised järgnevast ja eelnevast arvust on kergelt kohandatavad.Numbrirada võib kasutada ka põhi- ja järgarvu aspektide kombineerimiseks.

Numbrinukud
Puidust numbrinukud on abstraktsete numbrite elavdamiseks. Nad võivad lapse käes rääkida juttu, aidata korrastada oma aeda või olla osaliseks rollimängus.

Numbriaiad

Rohelisest vildist valmistatud numbriaiad on nagu vaibad, mis vastavad arvu geomeetrilisele aspektile. Nt. ruudukujulisel numbriaial asub nr. 4 maja koos 4 aknaga. Lapsed võivad võtta 4 klotsi, 4 pliiatsit või 4 uba japaigutada need sobivasse (nr.4) ruudukujulisse aeda. Hobune on lubatud paigutada 4 aeda kuna tal on 4 jalga. Kuid, et tal on 1 saba, 2 silma, 2 ninasõõret ….kas siis sobib hobune ja 2-e ja 1-e aeda? Lapsed on väga motiveeritud otsima põhjusi, arutlema ja otsustama millisesse numbriaeda objekt paigutada – kolmnurk, ring või hoopis viisnurk. See soodustab tunnetust, kõnearengut, sotsiaalseid oskusi … ja loomulikult põhiteadmisi.

Numbrimajad
Iga number vajab kodu ja ilmselgelt on number Ühe majal 1 aken, number Kahe majal 2 jne. Nipp on selles, et alates number Kuuest on iga maja kaheosaline: Kuue majal on 5+1 akent, Seitsme majal 5+2 akent jne.See kontseptsioon vastab otseselt lapse kätele ja annab edasi arusaama arvu koostisest. Veelgi olulisem on, et see toetab samaaegselt lapse kogemust hulga aspekti mõistmisel. Iga maja katusel on riidest arvulipp kinnistamaks sümbolit ja arvu.

Arvutorni klotsid
Lapsed ehitavad arvutorne igasse aeda, mis annab lineaarse kujutluse numbrist. Kui see on tehtud 4-värviliselt märgistatud klotsidest, saavad lapsed kogeda erinevaid arvu koostisi. Milliste arvude liitmisel saame arvutorni 5? Vastuse saab laps kui keerutab torni 5 klotsi, 3 sinist + 2 kollast annab 5, samuti 4 sinist ja 1 kollane… jne.

Toote kirjeldus

Suure Arvumaa standard stardikomplekti kuulub:

Numbrirada

Numbrinukud