arvumaa8

Arvumaa mini-stardikomplekt

• Mittelibisev mini-numbrirada 1-20, 1 numbrimati suurus 3,5 x 5 cm;
  • rohelised vildist mini-numbriaiad, ringi läbimõõt 15,5 cm
  • Puidust mini-arvumajad (15 tk) suurusega 7 x 9,5 x 6 cm ja mustad tikud akende sisse.
  • 10 riidest mini arvulippu koos vardaga maja küljes 1-10
  • NB! Ei sobi alla 3-aastastele lastele. Komplekti mõned osad on väikesed ja ilma järelvalveta kasutamisel võib tekkida lämbumisoht!
  • Toote saab tasuta kätte Sauelt, ülejäänud Eesti piirkondadest tellides lisandub toote hinnale saatekulu.

Toote kirjeldus

Arvumaa mini-stardikomplekt koosneb kolmest tähtsaimast elemendist Arvumaa õppeprogrammi läbiviimiseks ning sobib hästi nii koduseks õppetegevuseks kui lasteasutusse laua peal kasutamiseks. Koos eestikeelse õpikuga “Lähme Arvumaale” (Koolibri) on mini-stardikomplekt tore abimees matemaatika õpinguteks. Soovitame tellida lisaks ka  Arvumaa mini-arvutorni klotsid (45.- EUR).

NB! Selle toote tellimusele lisandub 25.- EUR transpordikulu Saksamaalt juhul, kui kogu tellimus jääb alla 500.- EUR

Numbrirada
Numbrirada koosneb mini-numbritest 0 – 20 (3,5 x 5 cm) – pildil on kujutatud suur numbrirada!. Liikudes Numbrirajal ja mängides sellel lõbusaid numbrimänge saavad lapsed tuttavaks põhiarvude järgnevuse aspektiga.Liikudes edaspidi ja tagurpidi saavad lapsed esmase kogemuse liitmisest ja lahutamisest. Olulised teadmised järgnevast ja eelnevast arvust on kergelt kohandatavad.Numbrirada võib kasutada ka põhi- ja järgarvu aspektide kombineerimiseks, samuti õppida paaris ja paarituid arve.

Numbriaiad

Rohelisest vildist valmistatud numbriaiad (1: Ø 15,5 cm) on nagu vaibad, mis vastavad arvu geomeetrilisele aspektile. Nt. ruudukujulisel numbriaial asub nr. 4 maja koos 4 aknaga. Lapsed võivad võtta 4 klotsi, 4 pliiatsit või 4 uba japaigutada need sobivasse (nr.4) ruudukujulisse aeda. Hobune on lubatud paigutada 4 aeda kuna tal on 4 jalga. Kuid, et tal on 1 saba, 2 silma, 2 ninasõõret ….kas siis sobib hobune ja 2-e ja 1-e aeda? Lapsed on väga motiveeritud otsima põhjusi, arutlema ja otsustama millisesse numbriaeda objekt paigutada – kolmnurk, ring või hoopis viisnurk. See soodustab tunnetust, kõnearengut, sotsiaalseid oskusi … ja loomulikult põhiteadmisi.

Numbrimajad
Iga number vajab kodu ja ilmselgelt on number Ühe majal 1 aken, number Kahe majal 2 jne. Nipp on selles, et alates number Kuuest on iga maja kaheosaline: Kuue majal on 5+1 akent, Seitsme majal 5+2 akent jne.See kontseptsioon vastab otseselt lapse kätele ja annab edasi arusaama arvu koostisest. Veelgi olulisem on, et see toetab samaaegselt lapse kogemust hulga aspekti mõistmisel. Iga maja katusel on riidest arvulipp kinnistamaks sümbolit ja arvu. Mini-numbrimaja mõõdud laius 7 cm x kõrgus 9,5 cm.

Toote kirjeldus

Numbrirada