Õpihuvi laager 10 – 12 a lastele (4-5 klass)  – sellel aastal kahjuks ei toimu

Toimumisaeg ja -koht: Saue vald, Jõgisoo seltsimaja , ootame riiklikku meedet laagri korraldamiseks

Õpihuvilaager on mõeldud õpimotivatsiooni tõstmiseks, mis keerukal Corona-aastal on lastel raugema kippunud. Samuti aitab laager sisustada laste sügisest koolivaheaega. Laager kestab 3 päeva, koguneme hommikuti Jõgisoole ja õhtul läheme koju tagasi. Iga päev on pühendatud ühele õppeainele: eesti keel, loodusõpetus ja muusika. Teadmisi omandame õppemängude abil, looduses seigeldes ning muuseumeid külastades, meeli puhkame sportides, meisterdades, mängides ja „laagri kinos”!

Laagriprogramm:

1. Päev – päeva teema „Saame tuttavaks. Eesti keel“

10.00-10.30 Saabumine, laagrisse registreerumine
Tutvumismängud. Tutvumine laagri territooriumiga, Jõgisoo mõisavaremetega, fotojaht ja mänguaeg.
12.45 Soe lõunasöök laagris.
13.30 Õpime iseennast tutvustama, endast rääkima, teisi intervjueerima. Õppefilmi vaatamine ja rühmatööd – praktiline intervjuu tegemine , fookus on enese tutvustamisel ja enda tugevate külgede leidmisel ning esile toomisel.
15.00 Alustame laagriprojektiga (valmistame laagri logi-raamatu oma tegemistest õpihuvilaagris, mille laps saab laagri lõpus endale koju)
16.00 Õhtuoode laagris, oma intervjuude vaatamine ja mänguaeg
17.00-18..00 Kojuminek

2. Päev – päeva teema „loodusõpetus“

Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu

09.00-09.30 Kogunemine laagrisse
09.30 Väljub tellitud buss Tallinnasse, Maarjamäe lossi. Külastame näitust “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu” ja osaleme haridusprogrammis “Kuhu koer on maetud?” Muuseumitunnis saab õpilane teadlikuks inimese ja koera suhetest läbi ajaloo. Teab, kuidas koeri on eri põhjustel peetud ja neisse suhtutud, kuidas jäädvustatud, kardetud, ihaldatud ja teaduses rakendatud.
13.00 tagasisõit Jõgisoole
13.30 Soe lõunasöök laagris
15.00 Vahva koguperefilm koertest.

16.30 Õhtuoode, Sissekanded logi-raamatusse ja mänguaeg

17.00-18.00 Kojuminek

3. Päev- päeva teema „Muusika- ja loodusõpetus“

9.00-9.30 Kogunemine laagrisse
Räägime Eesti rannamaastikust.

10.00 Bussiväljasõit Lohusallu, A.Pärdi keskuse külastus. A.Pärdi keskuses toimub ekskursioon, heliloojat tutvustava lühifilmi vaatamine spetsiaalses kinosaalis ja muusika saatel maalimine. Külastusele järgneb matk Lohusalu randa, kus otsime üles hommikul tutvustatud taimed ja puud ja  teeme pikniku (piknikupaki saavad lapsed laagrist kaasa). Kogume looduslikku materjali laagritegevusteks. Bussisõit tagasi Jõgisoole.

15.00 Soe õhtuoode laagris
16.00 Kivide maalimine jt. käelised tegevused.
17.00 Sissekanded logi-raamatusse ja mänguaeg
17.00-18.00  Kojuminek

Hind: 120.- EUR (laagrit rahastab täies mahus Haridus- ja Teadusministeerium, lapsevanem tasub 0.- EUR)

Hinnas: 2 söögikorda päevas vastavalt programmile, kõik väljasõidud, matkad ja õppematerjalid, Lastega on kogu aeg koos 2 pedagoogilise haridusega juhendajat.

Lapse registreerimiseks palume täita ära Mängukooli registreerimise vorm. Küsi julgelt lisa ka meie telefonil +372 51 20 730

Palju vahvaid laagripilte leiad meie GALERIIST ning lisaks Mängukooli Facebookist!

Jõgisoo seltsimaja